USAGermanyFranceSpainBrazilPortugalHungaryPolandDenmarkItaly
Adagolási javaslatok – 2. rész.
Adagolási javaslatok – 1. rész.
Hogyan használjuk az automatikus adagolót ?

Az adagolló helyes megválasztása biztosítja a megfelelő szerszámot az adott feladatra, azonban néhány általános szabály és irányelv betartása elengedethetetlen ahhoz, hogy az adagolás problémamentes legyen és elkerüljük azokat az általános hibákat, amelyek folyadékok és paszták adagolása során bekövetkezhetnek.

A nyomás és az idő hatása a pötty méretére
Tekintsük át különböző levegőnyomás, időbeállítás és tűméret hatását a kiadagolt pötty méretére.
 
Akár a levegőnyomás, akát az időtartam, akár a tűméret nővelni fogja a kiadagolt pötty méretét.
 
Csökkentve a levegőnyomást, az időtartamot vagy a tűméretét a kiadagolt pötty mérete is csökkeni fog.
 
Sürübb, nagyobb viszkozitású folyadékok, mint a paszták vagy zsírok, vqagy nagyobb levegőnyomást, vagy hosszabb adagolási időt, vagy nagyobb tűméretet igényelnek.
 
Folyékonyabb, kisebb viszkozitásű anyagok, mint a cianoakrilátok vagy higítók, kisebb levegőnyomást, rövidebb adagolási időtartományt, vagy kisebb méretű tűt igényelnek.
 
Nagyobb levegőnyomás és/vagy rövidebb cikklusidő növeli az adagolási sebességet, így növelheti a termelékenységet is.
 
Alacsonyabb levegőnyomás és/vagy hosszabb ciklusidő javítja az adagolt alakzat méretének pontosságát.




Hogyan készítsünk tömör adalékréteget ?
Az adagolótartály legmegfelelőbb beállítási szöge 45º-80º között van. Az adagolótartály mozgatása a munkaafelületre merőleges kell legyen, hogy elkerüljük az adlékréteg károsodását.
 
Amikor egy pöttyöt akarunk készíteni, hozzuk a tűt kontaktusba a munkafelülettel a képen látható szögben. Az adagolás kezdetekor nyomjuk le alábpedált és tartsuk a fecskedőt a kivánt helyzetben a ciklus végéig.
 
Távolítsuk el az adagolótűt a munkafelületről, felfelé mozgatva az adagolótartályt. Megfelelően beállítva a levegőnyomást és az adagolás időtartamát az adagolt alkzatok pontosak és azonosak lesznek.



Folyadék feltöltés.
A folyadék ajánlott feltöltése a használt anyag tipusától függ.
 
Alacsony viszkozitású folyadékok esetén.
 
Egyszerűen őntsük az alacsony viszkozitású anyagot az adagolótartályba légréteget hagyva a tartály tetején. Legelőnyösebb ha először 2/3-ig töltjük a tartályt, majd a fennmaradó részt újra 1/3-ig töltjük.

Magas viszkozitású anyagok esetén.
A magas viszkozitású anyagok tartályba töltése leegyszerűsíthető tartályfeltöltő készüléket alkalmazva. 12oz (340 gr) előtöltött patront használva, helyezzük a patront egy fém konténerbe és csatlakoztassuk a DSP501A adagoló levegőkimenetére.
 
A “luer lock” csatlakozású tartályok ezután az adgoló segítségével feltölthetők a megfelelő színtre, akár beállítva az adagolási időt, akár manuálisan vezérelve az adagolást. A tartályt úgy kell feltölteni, hogy légréteg maradjon a tartály tetjén akkris, amikor a tartályra szereljük a levegő csatlakozócsővét. Feltétlenül használjunk adagolódugaattyút a tartály feltöltésénél.